Reklamní pozice premium odkaz - místo pro vaši reklamu.

Vítejte na stránkách o plastické chirurgii a estetické medicíně.

Úvod » Magazín » Intimní zákroky » Ablace kondylomat - průběh zákroku, vyšetření

Doporučujeme

Mudr. Martin Šorma

Zkušený plastický chirurg s atestací od roku 1997. »

Precizia

Centrum estetické plastické chirurgie Precizia provádí zákroky a operace již od devadesátých let 20. století! »

ESTETICUSTI s.r.o.

Klinika plastické, estetické a laserové medicíny v Ústí nad Labem. »

Leticia

Klinika plastické chirurgie a estetické medicíny v Brně. »

Asklepion

Největší specializovaná klinika na plastickou chirurgii a estetickou medicínu ve střední Evropě. Asklepion má vlastní operační sály, přístroje, ordinace, odborníky a mnoho jiného. »

Yes Visage

Klinika estetické medicíny a plastické chirurgie s několika pobočkami v České republice a na Slovensku. »

Ablace kondylomat - průběh zákroku, vyšetření

Ablace kondylomat představuje nepatrný gynekologický výkon pro odstranění výrůstků na zevním genitálu. Ablace kondylomat se provádí elektrickou kličkou nebo skalpelem. Genitální bradavice – kondylomata jsou nezhoubné útvary na genitálu, vznikající po několika měsících po infekci HPV. Výskyt je možný u žen i mužů.

Důvody k zákroku ablace kondylomat

Kondylomata se umísťují především na genitálu v místě vlhkého zapaření. Dochází k rychlému zvětšování růžových papulek, ty se mění na měkké útvary květákovitého či hřebínkovitého tvaru. Tyto útvary mohou být i stopkaté s šedobílým macerováním. Nechybí ani zápach. Objevují se léze v barvě kůže, ale také růžové, nahnědlé nebo červené barvy. Vyskytují se jako solitární i mnohočetné.

Příprava na ablaci kondylomat a její průběh

Diagnostikování je rychlé – nejčastěji okem nebo kolposkopicky, popř. se odebírají vzorky tkáně – u starších žen, kdy se může jednat o přednádorový stav nebo samotný zhoubný nádor. Následující léčení probíhá různými způsoby. Aplikují se masti nebo krémy a to až po několik týdnů. Lékař provádí ošetření trichloroctovou kyselinou. Je možné i chirurgické odstranění pomocí skalpelu, elektrokličky nebo laserovou vaporizací nebo ablací. Dojde k místní nebo celkové anestezii v závislosti na rozsahu nálezu. Kryoterapie je nenáročným zákrokem v lokální anestezii na léčení vnitřních i vnějších kondylomů. Procedura zabere cca 5 až 15 minut.

Průběh a doba vyšetření ablace kondylomat

Akuminátní kondylomata se diagnostikují hlavně pomocí klinického nálezu. Pokud je třeba, provádí se biopsie. Vizualizování projevů pomůže bělení 5% trichloroctovou kyselinou. Absolvuje se cytologické vyšetření stěrů z cervixu u žen nebo se provádí anální stěry u žen a homosexuálních mužů. Pokud po tomto vyšetření stále převládají pochybnosti, indikuje se biopsie s histologickým vyšetřením.

Rizika a komplikace ablace kondylomat

Po ablaci kondylomat následuje hojící proces, kdy se objeví menší obtíže. Některé ženy pociťují nepříjemné svědění, ale i pálení, bolení a štípání během močení, pokud jde o kondylomata kolem močové trubice. Nemoc se často vrací, i když došlo k odstraněním kondylomat laserem, operací nebo leptáním. Rozsáhlejší kondylomata zanechávají jizvy. Jinak patří kondylomata k útvarům dost ovlivňujícím sexuální život.

Štítky: pohlavní orgány, vyšetření, , operace

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody zde uvedené, jakož i jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách ESTETIO.cz nenahrazují odborné poradenství, nejedná se o závazné informace a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti -za to se předem omlouváme.

RSS