Reklamní pozice premium odkaz - místo pro vaši reklamu.

Vítejte na stránkách o plastické chirurgii a estetické medicíně.

Úvod » Magazín » Intimní zákroky » Zdravotní důvody obřízky

Doporučujeme

Leticia

Klinika plastické chirurgie a estetické medicíny v Brně. »

Yes Visage

Klinika estetické medicíny a plastické chirurgie s několika pobočkami v České republice a na Slovensku. »

Asklepion

Největší specializovaná klinika na plastickou chirurgii a estetickou medicínu ve střední Evropě. Asklepion má vlastní operační sály, přístroje, ordinace, odborníky a mnoho jiného. »

Mudr. Martin Šorma

Zkušený plastický chirurg s atestací od roku 1997. »

ESTETICUSTI s.r.o.

Klinika plastické, estetické a laserové medicíny v Ústí nad Labem. »

Precizia

Centrum estetické plastické chirurgie Precizia provádí zákroky a operace již od devadesátých let 20. století! »

Zdravotní důvody obřízky

O obřízce si většina lidí myslí, že je realizována pouze z náboženských a v některých případech milostných důvodů. Ovšem existuje i nemálo zdravotních důvodů, proč je obřízka indikována.

Nejčastější zdravotní důvody obřízky

Zúžená předkožka -odborně se tento problém nazývá  fimóza. Pokud není fimóza řešena, můžou vznikat v důsledku nemožnosti přetáhnout předkožku různé záněty, mykózy a uvádí se dokonce zvýšené riziko vzniku rakoviny prostaty.

Prevence chorob -v souvislosti s obřízkou některé výzkumy ukazují, že dochází ke snížení výskytu různých nemocí. Jedná se o mykózy, bakteriální infekce, ale také nádorová onemocnění. Hlavním důvodem je změna epitelu žaludu po obřízce. Kůže je po ní silnější a tím pádem odolnější. 
Zmínit musíme i nižší riziko přenosu různých sexuálních chorob, i když by bylo velkým omylem a chybou, kdybyste se na obřízku spoléhali coby formu ochrany při rizikovém styku!

Výše zmíněná prevence může mít příznivý vliv i na partnerku obřezaného muže. Například se uvádí, že obřízka snižuje riziko poševních zánětů po pohlavním styku, kterými některé ženy často trpí.

Štítky: operace, pohlavní orgány, obřízka

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody zde uvedené, jakož i jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách ESTETIO.cz nenahrazují odborné poradenství, nejedná se o závazné informace a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti -za to se předem omlouváme.

RSS