Reklamní pozice premium odkaz - místo pro vaši reklamu.

Vítejte na stránkách o plastické chirurgii a estetické medicíně.

Úvod » Zákroky » Kůže a pleť » Jizvy - korekce

Doporučujeme

Mudr. Martin Šorma

Zkušený plastický chirurg s atestací od roku 1997. »

Precizia

Centrum estetické plastické chirurgie Precizia provádí zákroky a operace již od devadesátých let 20. století! »

Asklepion

Největší specializovaná klinika na plastickou chirurgii a estetickou medicínu ve střední Evropě. Asklepion má vlastní operační sály, přístroje, ordinace, odborníky a mnoho jiného. »

ESTETICUSTI s.r.o.

Klinika plastické, estetické a laserové medicíny v Ústí nad Labem. »

Leticia

Klinika plastické chirurgie a estetické medicíny v Brně. »

Yes Visage

Klinika estetické medicíny a plastické chirurgie s několika pobočkami v České republice a na Slovensku. »

Jizvy - korekce

Hned na úvod popisu korekce jizev vám musíme prozradit, že jejich úplné odstranění obvykle není možné. Jizvu lze pouze korigovat, aby co nejméně esteticky a případně i funkčně vadila. Naštěstí v mnoha případech je tato korekce velmi úspěšná. Korekce jizev je prováděna vyříznutím stávající jizvy (excisí).

Které jizvy jsou pro korekci vhodné

  • jizvy po hnisání

  • jizvy mechanicky drážděné

  • jizvy mechanicky poškozené

  • a jiné

Naopak tzv. keloidní jizvy nejsou pro tuto formu zákroku vhodné.
Proto je vždy nutn se poradit se zkušeným estetickým chirurgem, který rozhodne o tom, zda je korekce jizvy prostřednictvím excize aplikovatelná.

Průběh zákroku korekce jizev

Drtivá většina korekcí jizev je prováděna v lokální anestezii. Po zákroku odchází pacient domů. Vždy je nutné  maximálně dodržovat pokyny lékaře, aby byl estetický a funkční výsledek korekce jizvy co nejlepší!

Rekonvalescence po korekci jizvy

Nová jizva je zcela pevná až po 2 -6 měsících, podle situace. Během rekonvalescence je vhodné používat různé masti, náplastové stehy, speciální režim pohybu apod.. Znovu vždy podle doporučení plastického chirurga. Jestliže se zákrok i rekonvalescence úspěšně podařily, mělo by se jednat o trvalý efekt.

Štítky: kůže, jizvy, korekce jizev

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody zde uvedené, jakož i jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách ESTETIO.cz nenahrazují odborné poradenství, nejedná se o závazné informace a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti -za to se předem omlouváme.

RSS